تکنولوژی شارژ فوق سریع 120 وات شرکت Vivo ،گوشی 4000 میلی آمپر شما را در کمتر از 13 دقیقه کاملا شارژ میکند

0

اگر یک چیز باشد که در حال حاضر خیلی از مصرف کنندگان گوشی موبایل خواهان آن هستند; یا وجود یک باطری گوشی با مدت دوام بسیار بالا است و یا وجود یک تکنولوژی در شارژ سریع فوق تصور باطری گوشی ها!

گزینه دوم چیزی است که شرکت Vivo وعده معرفی آن را در نمایشگاه MWC شانگهای در هفته آینده داده است.

تکنولوژی سوپر شارژ ۱۲۰ وات Vivo،طبق ادعای این شرکت،با سرعت دیوانه واری،یک گوشی ۴۰۰۰ میلی آمپر را در مدت زمان ۱۳ دقیقه از ۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ میکند! و تنها ۵ دقیقه زمان میبرد تا از ۰ تا ۵۰ درصد را شارژ کند.

گوشی موبایل مخصوص بازی IQOO این شرکت، با سرعت شارژی با ماکزیمم توان الکتریکی ۴۴ وات(44W) شارژ سریع میگردد‌‌‌‌‌ و حال،افزایش شارژ سریع از 44W به 120W بسیار چشمگیر خواهد بود.

تنها نکته قابل تأمل در این تکنولوژی سوپر شارژ،کاهش طول عمر باطری گوشی است که هر چند معمولا با ثابت نگه داشتن ولتاژ(5V) و افزایش شدت جریان به بیش از 6A-5A،سعی در جلوگیری از تولید حرارت بالا در گوشی در زمان شارژ میگردد.ضمن اینکه همچنان خیلی از مصرف کنندگان،شارژ سریع را صرفا یک کاهش دهنده طول عمر باطری گوشی میدانند و تبلیغات و استفاده برندها از شارژ سریع را تنها در نمایش وجه تمایز گوشی و حربه بازار یابی قلمداد میکنند.لذا تنها در شرایط ضروری اقدام به شارژ سریع با استفاده از این روشها انجام میدهند.در هر حال امیدواریم Vivo گفته هایی در این مورد نیز در نمایشگاه MWC شانگهای، در هفته پیشِ رو داشته باشد و البته که انتظار معرفی یک گوشی با این تکنولوژی فوق سریع در نمایشگاه MWC را قطعا نخواهیم داشت،اما گفته “این چیزیست که در آینده نزدیک خواهد آمد،آماده باشید که ذهنتان منفجر خواهد شد!” بخشی از پیش نمایش این تکنولوژی از شرکت Vivo است که مطمئنا به جذابیت آن در روز نمایش می افزاید.

برگرفته از Tweaktown

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه